"V-Ray for 3dsMax" Kullanan
   Dünyanın Önde Gelen Firmaları

 

_____________________________

→ Ürün Broşürleri

V-Ray Genel Broşür 2013

V-Ray 3.0 for 3dsMax Yenilikler

V-Ray for 3dsMax

Otomotiv ve Ürün Tasarımı

Film ve Özel Efekt

Mimari Çözümler

_____________________________

V-Ray for 3dsMax / 3dsMax Design

   

 → Ürüne Genel Bakış

V-Ray for 3ds Max  kullanıcıların hızlı ve basit bir şekilde gerçekçi görüntüler elde etmesini ve bununla birlikte 3d görselleştirme aşamasında kullanıcının ihtiyacı olan tüm kontrolleri sağlayan, Chaos Group 'un ana yazılımıdır.

V-Ray for 3dsMax, bilgisayar destekli  görselleştirme çözümlerinde sektöre  liderlik yapan bir üründür. Başarılı aydınlatma , kaplama ve render araçlarıyla kullanıcı kitlesine hızlı ve verimli bir iş akışı sağlar. Yeni sürüm V5.0 ‘a birçok güçlü araç eklenmiş, teknik anlamda çok daha avantajlar sağlanmış ve açık kaynak kodunu destekler hale getirilmiştir.

→ V-Ray 3.0 for 3dsMax Öne Çıkan Yeni  Özellikler

Basitleştirilmiş kullanıcı arayüzü - VRay render ayarları 3 kademe ( Basic - Advanced - Expert) olarak optimize edilerek farklı seviyedeki kullanıcıların menüler arası daha kolay hareket etmesi sağlanmıştır. "Basic" - Temel ayarlar,  "Advanced" - İleri düzey,  "Expert" - Uzman . Kullanım ihtiyaçları doğrultusunda kademeler arası tek tuşla hızlıca geçiş yapılabilmektedir.

 

Yeni Skin Shader - İnsan derisi gibi gerçekçiliğin zor yakalandığı doku örneğine erişmek için  geliştirilmiştir. Yeni VRaySkinMtl sayesinde karışık katmanlardan oluşan insan dokusunu işlemek bu araç sayesinde kolaylaştırılmıştır.

 

 

Probabilistic Lights - Aydınlatma senaryosu gereği ışık adetinin yüksek olduğu projelerde akıllı yorum tekniği sayesinde render hesaplamalarını optimize ederek hızlı görsel üretmenizi sağlar. Eş zamanlı olarak 3dsMax arayüzündeki ışıkların da optimize edilmesini sağlar.

 

 

Progressive Rendering - Yeni geliştirilmiş render hesap algoritması,  VRay RT modülüyle aynı yazılım teknolojisini kullanmaktadır. Tüm projelerinizde uygulayabileceğiniz basit ve farklı bir yaklaşımdır. Tüm VRay fonksiyonlarıyla uyumlu çalışmaktadır.

 

 

Faster Ray Tracing - VRay 3.0‘ la beraber ana RayTracing algoritması önemli derecede optimize edilmiştir. Devreye girdiği  tüm hesaplamalarda sahne yoğunluğunuza bağlı olarak 5 kata kadar hızlı görsel üretilmesi  kullanıcı kitlesi tarafından kanıtlanmıştır.

 

 

 

Quick Settings - Hazır render ayarları, basit anlaşılır bir arabirimle kullanıma sunulmuştur. Projenizin içeriğine göre seçim yapabileceğiniz hazır mekan çözümleri, genel aydınlatma  ve kaplama kalitesi ayarlarıyla desteklenmiştir.

 

 

Advanced V-Ray Frame Buffer - Render çıktılarının en önemli koşullarından birisi de stabil renklere erişmektir. V-Ray 3.0 ‘la V-Ray Frame Buffer aracı geliştirilerek çeşitli renk  tanım standartları  (Lut (.cube),  ICC Profilleri (.icc),  OpenColorİO (.ocio) ) eklenmiştir. V-Ray ‘in standart iş akışı, üretilen görsellerin renk doğruluğunun tutarlı olmasını kolayca sağlamaktır.

 

Render Mask - Geliştirilmiş maskeleme fonksiyonu sayesinde render hesabına gönderdiğiniz sahnenin üzerinde alternatifli filtre uygulaya bileceksiniz.

 

 

 

Faster Hairs - İyileştirme yapılan VRayHairMtl  sayesinde  saç  veya benzeri lifli yapıların render hesaplarına 15 kata kadar daha hızlı erişebileceksiniz.3dsMax arayüzünde de saç eğrilerinin yoğunluk seviyesine göre otomatik yumuşak eğriler oluşturur.

 

 

Ray Traced SSS - Fonksiyon geliştirilerek  nesne taban opsiyonu ve ışık izleme aydınlatma opsiyonu dahil edilmiştir.

 

 

 

 

Max Ray Intensity - Çok parlak ışık kaynağının aydınlatma yolundaki  ikincil ışıklardan kaynaklanan istenmeyen pixel deformasyonlarını ortadan kaldırır.

 

 

 

VRmats - Vismats olarak bilinen material  tipinin yeni nesil yapısıdır.Esnek yeni yapısı sayesinde farklı platformlar arası (V-Ray for 3dsMax ,V-Ray for Maya) kayıpsız material kullanılmasını sağlar.

 

 

→ Lisans Yapısı

Chaos Group’un tüm ürünleri  fiziksel lisans kilidiyle ( usb dongle) korunmaktadır. Bu sayede optimum koruma, güvenilirlik ve kolay taşınabilirlik sağlanmıştır. Lisansınız  bilgisayar donanımından bağımsız olduğu için rutin bakımlardan ve  bilgisayarınızın değişen bileşenlerinden etkilenmez. Her zaman çalışmanıza imkan sağlar.
V-Ray lisans yapısının en önemli avantajlarından birisi de lisansın network üzerinden diğer kullanıcılara ek ücret ödemeden paylaştırılabilmesidir. Sahip olduğunuz lisans sayısı kadar kullanıcı aynı anda  V-Ray  görselleştirme araçlarını kullanabilir.

→ Akademik Lisans Uygulaması

Tüm eğitim lisans uygulamalarını buradan öğrenebilirsiniz.

→ Sistem Gereksinimleri

Donanım ve İşletim Sistemi :  Autodesk® 3dsMax® veya Autodesk® 3dsMax Design® 'ın ihtiyaç duyduğu  minimum donanım ve işletim sistemini   gerektirmektedir.

→ Desteklenen Platformlar

64-bit Autodesk® 3dsMax® 2011 ve Autodesk® 3dsMax Design ® 2011 sürümüleri  ve sonrasındaki tüm sürümler.

 

Bu sitenin telif hakları Labirent Bilgisayar Yaz. Don.ve Eğt. Hiz. LTD.ŞTİ ’ne aittir.
V-Ray ©, ChaosGroup ©' un tescilli markasıdır. Diğer tüm marka isimleri, ürün isimleri veya tescilli markalar, kendi sahiplerine aittir.


© 2012 Vray Render Türkiye Resmi Satış Sitesi vray 3dMax All rights reserved.